Sıkça Sorulan Sorular

Kolektif Hikayeler 5-8 kişilik grupların birlikte hikaye ürettiği bir atölye çalışmasıdır. Moderatör gerekli bilgileri paylaştıktan sonra rastgele seçilen bir katılımcı hikayeyi başlatır. Daha sonra ilk katılımcının kaldığı yerden diğer katılımcılar devam ederler.

Katılımcılar her türlü yaratıcı eklemeyi yaparak hikayeyi ilerletmekte serbesttirler. Oyunun tek kuralı kendinden önceki hikayeye bağlı kalarak devam etmektir. Moderatör aktif olarak kişiler arasında geçişleri belirler ve hikayenin akmasını sağlar. 

Evet kesinlikle! Bu atölyede herhangi bir deneyim ya da ön hazırlığa ihtiyacın yok.

Bu bir atölye çalışmasıdır. Tamamen anda üretmeye ve keyifli zaman geçirmeye yönelik bir çalışmadır. 

Herkesin çıkarımları farklı olsa da, en çok öne çıkan faydalar: eğlence, yeni insanlar ve farklı bakış açıları ile tanışmak, saçmalama özgürlüğü, hayal gücünün genişlemesi ve kendini spontane ifade etme becerisini arttırmak diyebiliriz.

İsterseniz tek seferlik katılabilirsiniz. Biz düzenli olarak katılmayı çok tavsiye ediyoruz. Ruh halinde iyileşme sağladığını söyleyenler var. 🙂 

Elbette! Hepimiz için uygun bir zaman belirleyerek bunu yapabiliriz. Bize kolektifhikayeler@gmail.com adresine e-mail atarak ulaşabilirsiniz.