Eğlence, Güven ve Yaratıcılık

Kolektif Hikayeler atölyelerinde içimizdeki yaratıcı tarafı ortaya çıkaracak o sihirli alanı yaratmayı amaçlıyoruz. Eğlence, güven ve yaratım gücümüzün tavan yaptığı alanların peşinden koşuyoruz.

Pandemi döneminde sosyal ilişkilerin doğal yakınlığının azaldığına ve yeni bağlar kuracak alanlar bulamadığımıza şahit olduk. Kolektif Hikayeler, özlediğimiz bu değerleri yeniden kazanmak amacıyla tasarlandı.

Kübra Patıl Aydın
Kolektif Hikayeler Kurucusu

Neler yaptık?

0 +
Atölye
0 +
Moderatör
0 +
Katılımcı
HİKAYENİN ARDINDAKİ

Ekibimizle tanışın

Kübra Patıl Aydın
Kurucusu Ortak
Zafer Akınç
Kurucusu Ortak
Etrit Shkreli
Ar-Ge Yöneticisi
Merve Gülser
UX Yöneticisi
Bir çok kişi için yaratıcılık, sadece belli kişilerin doğuştan sahip olduğu özel bir yetenek. Biz biraz farklı düşünüyoruz.

Yaratıcı insanların ortak özellikleri; kendilerine güvenen, eğlenceli ve hayatı pek ciddiye almayan kişiler olmalarıdır. Yüzeysel bir bakış açısı bakarsak bu kişilerin yaratıcılığını bu karakterleri ile ilişkilendiririz.

Peki ya durum tam tersi ise? Acaba bu kişiler kendilerine güven dolu, eğlenceli ve çok da ciddi olmayan alanlar yarattıkları için yaratıcı olabilir mi? İşte bu sorunun cevabı bizi atölyelerimize götürüyor. 

Biz bütün atölyelerimizi içimizdeki yaratıcılığı ortaya çıkaracak o sihirli alanı yaratma arzusuyla tasarlıyoruz. Güven, eğlence ve saçmalama özgürlüğünün olduğu üretken alanların peşinden koşuyoruz.

Eğlenerek yaratıcı potansiyelimizi fark edeceğimiz, kaliteli sosyal temaslar kurabileceğimiz, ekipçe katılıp var olan bağlarımızı derinleştirebileceğimiz bireysel ve kurumsal atölyeler yapıyoruz.

Atölyelerimizde en çok duyduğumuz tepkiler şu tarzda oluyor; “Benden bu nasıl çıktı? İnanamıyorum.” Biz misyonumuzu ne kadar tarif etsek yetersiz kalıyor. Biz de katılımcılarımızdan en çok duyduğumuz dönüşleri aşağıda özetledik.