Hikaye sadece bir araç

Kolektif Hikayeler’de asıl konu sensin. 

Neyi amaçlıyoruz?

Bu atölyenin amacı keyif veren bir deneyim yaşatmak. Gündelik hayatında sıklıkla ciddi, tutarlı ve mantıklı olman bekleniyor. 

Bu ise saçmalama özgürlüğüne teşvik eden bir atölye. Saf yaratıcılığını ortaya koyuyorsun. 

Atölye sonunda rahatlamış hissediyorsun.

 

Atölyede
neler yaşanıyor?

Kolektif Hikayeler’de 5 ila 8 kişi bir araya geliyor ve moderatör eşliğinde ortak hikaye üretiyor.

Üç aşamalı bir yapı oluşturduk.

Oyun

Dış dünyayı geride bırakarak oyun-seven halimize bağlanıyoruz.

Hikaye

Moderatörün yönlendirmeleriyle, her katılımcı hikayenin adımlarından birini tamamlıyor. Tek kural kendinden önceki hikayeye bağlı kalarak devam etmek.

Paylaşım Alanı

Herkes macerada neler yaşadığı üzerine sırayla yüksek sesle düşünüyor.

Bu atölye sana ne katar?

KABUL GÖrmek

Burası mantıklı olman gereken bir alan değil. Anlık olarak ürettiğin herşeyin kabul olduğu bir yerdesin. Ortak hikayemize sadık kalarak dilediğin eklemeyi yapabilirsin. Bu özgürlük yaratıcı yanımızı keşfetmede büyük bir destekçi oluyor.

KENDİNİ TANIMAK

Bu atölyeye hazırlık yapma şansın yok. Beklemediğin anda sıra sana geliyor ve güven alanı içerisinde üretim yapıyorsun. Bu hazırlıksız üretimde sana dair çok şey var. Neden bunları seçtim? sorusunun cevabı farkındalıklar yaratabiliyor. 

bağ kurmak

Bu etkileşim konusunda kolaylaştırıcı bir atölye. Diğer katılımcılarla ortak bir amaç için birlikteyiz. Seçimler üzerinden birbirimizle etkileşiyoruz. Bu durum dışarıdaki hayatımızda kim olduğumuzun ötesinde, rahat bir tanışma sağlıyor. 

Atölye Yorumları

Deneyenler dedi ki...

Her hafta dört gözle beklediğim, eğlenmek ve anlatmak için can attığım enerji alanı. Bu çalışmada dış dünyaya ait tüm yükleri bıraktığımı hissediyorum.
Ali Üstündağ
fotoğrafçı
Hayatın ciddiyeti içerisinde böyle ifade alanları bulmak çok değerli. Topraklanma amacıyla katıldığım bir aktivite. Yaratıcı tarafımı keşfetmek de ayrı bir artı.
Hande Oynar
Nefes eğitmeni